LĪGA ALIA SHERZAD KHAN

 

Tagad šo jauno sievieti sauc Līga Alia Sherzad Khan, taču blīdenieki viņu pazīst kā Līgu Lindi.
Līga nu jau četrus gadus dzīvo Īrijā. Aizbraucot uz Īriju, Līga sāka strādāt Take Away (ātrā ieskrietuve, ēstuve), kur jau strādāja viņas māsa. Šeit strādājot, Līga iepazinusies arī ar savu vīru:" Kādu dienu ēstuvē ienāca izskatīgs vīrietis, kuru, protams, uzskatīju par klientu. Vēlāk gan izrādījās, ka viņš ir māsas drauga draugs, kurš arī pavisam nesen uzsācis savu Take Away biznesu.
Tā nu šis vīrietis pie mums sāka iegriezties arvien biežāk un biežāk. Tā kā mana angļu valoda bija tikai sākuma stadijā un no viņa valodas (arābu) vispār neko nesapratu, tad no manis neviens nespēja izvilināt ne vārdiņa. Taču viņš bija neatlaidīgs un pamazām uzsākām komunikāciju ar manas māsas starpniecību. Laiks ritēja un sākām pamazām sazināties arī ar īsziņām.
Pēc mēneša mans pielūdzējs nonāca smagā avārijā, un kaut arī ļoti kautrējos, tomēr devos uz slimnīcu viņu apraudzīt. Tad arī pamazām sākām satikties un pēc nepilniem diviem gadiem jau svinējām kāzas."
Līgas vīrs ir afgāņu tautības, un nu arī Līga ir pievērsusies islama ticībai.
"As Salamu Aleykum - tas arābu valodā nozīmē "miers tev un tavai ģimenei" - un tā mēs sasveicināmies", stāsta Līga. "Tagad Islāms ir mana dzīve. Islāms ir vienīgā jebkad Dieva sūtītā reliģija, kuru saņēma visi pravieši - sākot ar Ādamu un beidzot ar Muhamedu. Pa vidu viņiem ir tūkstošiem nezināmu un desmitiem zināmu praviešu, kuri visi sludināja padevību Dievam (arābiski - Islam), vienam vienīgajam Dievam, kurš ir visa Radītājs. No Islāma viedokļa, jebkura cita reliģija ir tikai pus patiesība. Un kā gan var izvēlēties pus patiesību, ja blakus ir piedāvāta patiesība - Islāms tīrā formā," - tā Līga par ticību.
"Šeit, Īrijā, liela nozīme ir valodām. Manas meitas īru un angļu valodu ir apguvušas labi. Grūtāk sokas ar Pashto valodu, bet nāks laiks un apgūsim arī to! "Ta singa ye" nozīmē "Kā tev klājas?", un atbildes vienmēr ir garas.
Šobrīd es strādāju ģimenes biznesā kopā ar vīru. Studēju Abdur Rahman akadēmijā arābu valodu. Quranu (Pakistāna) piestrādāju skolā par art (rokdarbu) skolotāju. Kopā ar māsu Noru mūsu hobijs - rokdarbi - ir pārgājis nelielā biznesā un mums sokas ļoti labi. Kopā ar vīru piestrādājam projektā "Donations Afganistana". Tā ir palīdzība bērniem, kuri palikuši bez vecākiem. Vācam visu ko cilvēki var saziedot - apģērbu, skolas lietas. Ir vietas, kur nepieciešami jaunas ūdens iegādes vietas, pumpji. Palīdzība vienmēr kādam ir vajadzīga."
Jautājot Līgai par atgriešanos Latvijā, Līga saka: " Neteikšu, ka varu saukt šo zemi par mājām, bet man šeit ir labi. Protams, pietrūkst Latvijas ziemas un siltās vasaras, toties radiņi bieži lido pie manis ciemos.
Vēl līdz šim nav gājis tik smagi, ka nespētu to sagremot un teiktu "nē, viss, es gribu mājās uz Latviju". Nav bijis tas krabis, kas kniebtu man sirdi un teiktu, lai eju atpakaļ. Te es esmu es pati - man ir nodibināta ģimene, darbs, studijas. Šajā zaļajā zemē viss plaukst un zeļ - tāpat kā mana sirds!"