BAIBA TROKŠA

 

Baiba savu saimniecisko darbību ir uzsākusi salīdzinoši nesen, taču ar lielu sparu un entuziasmu veiksmīgi virzās uz priekšu. Pavasarī, savā saimniecībā, Blīdenes pagasta "Brīvzemniekos", Baiba audzē un pēcāk arī tirgo dārzeņu, puķu un augļu stādus. Savukārt vasarā tiek piedāvāti tomāti, gurķi, paprikas, ķiploki, zemenes, bietes, burkāni, kartupeļi, avenes un puķes. "Brīvzemnieku" produkciju var iegādāties Saldus tirgū, pa retam arī Brocēnos, bet vairāk Baiba cenšās piesaistīt pircējus caur internetu, nogādājot savu produkciju pircējam uz mājām.
Baiba stāsta, ka bērnībā gribējusi kļūt par šuvēju. "Tas laikam tāpēc, ka mana vecmāmiņa bija šuvēja. Šuvu pati lellēm kleitas un pusaudžu gados jau arī sev pāršuvu svārkus un topiņus," teic Baiba.
Ideja par savu biznesu nākusi neapzināti. "Kad aizgāju no darba, tad vienkārši gribējās darīt kaut ko priekš sevis. Nebija nemaz plānots, ka tas būs kā bizness. Prasīju vīram, lai nopērk man siltumnīcu, lai man ir ko darīt. Viņš teica: "Ko tu ar vienu, labāk divas, varēsi tomātus pārdot un būs pašai savs bizness un nauda." Tā nu tas turpinās jau otro gadu"- stāsta Baiba.
Baibai savā darbā vislabāk patīk, ka pati sev ir saimniece. Neviens nekontrolē un nedzen. Kā lielāko mīnusu Baiba atzīst izglītības trūkumu,bet tas tiek labots, jo Baiba ir iestājusies Bulduru dārzkopības vidusskolā neklātienē, lai paplašinātu savas zināšanas.
Taču vislielākā vērtība Baibas acīs ir ģimenei. "Galvenais, lai visi ir veseli un tad arī pārējais viss ir sīkums", saka Baiba.