ARTIS NEILANDS

Artis sevi dēvē par "ceļojošo" blīdenieku, jo viņa dzīve nebūt nestāv uz vietas.
 Pirmā desmitgade, pirmie bērnības draugi, un pirmie nedarbu plāni tika izstrādāti Pampāļos, kur ik pa laikam Artis atgriežas, lai apciemotu savas vecmammas un uzkavētos bērnības atmiņās.
Otro desmitgadi Artis "ar visām četrām" iesakņojas Blīdenē. "Blīdene ir manas mājas, mani vecāki, mani brāļi un mans darbs, lai kurā pasaules malā arī neatrastos", saka Artis.
Artis iesaistās gan Blīdenes kultūras dzīvē, gan hokeja mačos, kas tiek rīkoti "Jānīšos". Lielu lomu viņa dzīvē ieņem mūzika un grupa "DIDIs Band". Tiek spēlētas ballītes gan Blīdenē, gan citviet.
Trešo desmitgadi Artis kļūst par "ceļojošo" blīdenieku tiešā vārdu nozīmē, jo Artis jau vairākus gadus ir "nobāzējies" Baltijas jūras otrā krastā, kur mēģina pierādīt sevi lielajā "miljonu iespēju katlā". Artis dzīvo Zviedrijā un strādā par namdari.
Šobrīd Arta dzīvē lielu nozīmi ir ieņēmis motosports.
Artis izmēģina Grass-race jeb latviski "pļavas gonkas" sacensības. "Tās notiek pļavā un bez neviena tramplīna, tomēr ātrums ir liels un traumu arī ir daudz, bet galveno balvu kārotāji par lauztiem kauliem un sāpēm tikai pasmaida", stāsta Artis.

Artis Neilands un Tomas Axelsson. Lohammar grassrace - 3 vietas ieguvēji. Blakusvāģa nr. 669

Artis startē arī Zviedrijas čempionātā motokrosā.
"Zviedrijas čempionāts motokrosā ar blakusvāģiem bija mans pirmais un visgrūtākais iesākums šajā sporta veidā. Biju vienīgais ar pilnīgi nevienu sacensības pieredzi, un arī morāli viss nestabilākais no visiem dalībniekiem. Mūsu mērķis bija nofinišēt abus iebraucienus, un ja izturēšu, tad visnaivākās cerības uz pirmspēdējo vietu, bet gala rezultātā no 17 dalībniekiem izcīnījām 12-to un 9-to vietu, kas kopvērtējumā mums deva vienu punktu Zviedrijas čempionātā. Sezonas kopvērtējumā piedaloties tikai trīs posmos Zviedrijas čempionātā dalījām 14-16 vietu", savos piedzīvojumos dalās Artis.


Artis stāsta, ka pirmo reizi izjutis vietu, kur "zeme ar debesīm griežas kopā". Savukārt, pēdējā bildē Artis redzams ar divām zviedru daiļavām. Artis saka: "Pirmo reizi mūžā satiku divas daiļā dzimuma kantētājas".
 

Vēl viena kategorija, kurā Artis startēja ir "Nordic Classic Sidecarcros Cup". "Piedalamies ar 1986.gadā ražotu EML 950cm2 blakusvāģi. Sacensības notiek pa reizei Zviedrijā, Dānijā, Somijā un Norvēģijā. Ar smagu darbu un nedaudz veiksmes, esmu pirmais tautietis, kurš ir izcīnījies līdz augstākajam Skandināvijas Classic pakāpienam. Prieks par gala rezultātu un labu padarītu darbu."

 


 

"Pavisam jauna adrenalīna deva tiek uzņemta arī no motosesijas ar blakusvāģiem, kurā sēdāmies ar Tomasu pirmo reizi. Piedaloties pa sacensībai Zviedrijā, Somijā un Holandē, par patīkamu pārsteigumu sev, spējām izcīnīties līdz augstajam otrajam pakāpienam Zviedrijas trasē.
Lai gan šis sporta veids, salīdzinoši dārgo izmaksu dēļ, lēnām dziest, ceru uz labiem panākumiem nākamajā sezonā, un kas zin, varbūt pat dalību kādā no sacensībām Latvijas trasēs."

Vēlam Artim veiksmi arī turpmāk!