Deju kolektīvs "LETI"

 

Blīdenes vidējās paaudzes deju kolektīvs dibināts 2003.gada rudenī,kad Baiba Freidenfelde aicināja dejot ne tikai Blīdenes jauniešus ,bet arī vidējo paaudzi.
Pirmais koncerts bija 2004.gadā Satiķos. Lai gan iesākumā bija tikai četri pāri, pamazām pievienojās vēl dejotāji un kolektīvs sāka aktīvu darbību.
Pastāvēšanas, nu jau 10 gados, dejotāji Blīdenes vārdu daudzinājuši vairāk kā 26 Latvijas vietās no Liepājas līdz Daugavas lokiem, no Ventspils līdz Salacgrīvai.
2006.gadā kolektīvu sāk vadīt Dzintars Kaksis. Rodas arvien vairāk draugu kolektīvu, pie kuriem doties koncertēt, un kurus aicināt ciemos. Blīdeniešiem ir tradīcija - gada sākumā aicināt draugu kolektīvus uz "Sadanci" Blīdenē.
2007.g.Blīdenes VPDK piedalījās pārrobežu projektā un savas dejas rādīja lietuviešiem Vekšņai un Polnosai pilsētās. Bet 2008.gadā Liepājas tautas deju festivālā "Aprīļa pilieni" kolektīvs ieguva ceļojošo balvu "Aprīļa piliens''.
Tradicionāls pasākums, uz kuru dodas Blīdenes dejotāji, ir piejūras kolektīvu tautas deju festivāls "Soļi smiltīs.'' Ir būts Laidzē, Ventspilī ,Jūrmalā.
2009.gadā kolektīvs svinēja savu 5 gadu jubileju un ieguva nosaukumu ''Leti'' un savu karogu.
"Leti" ir pārstāvējuši Brocēnu novadu arī Vislatvijas vidējās paaudzes deju svētkos Valmierā un Kurzemes novadu deju svētkos Ventspilī. Bet 2011.gadā - Sporta un sadraudzības svētkos Lietuvas pilšetiņā Rižkinai.
2013. gada pavasarī ''Leti'' devās uz Daugavpili, lai piedalītos starptautiskā tautas mākslas festivālā "Augšdaugava 2013" un Vislatvijas ūdenstūristu saietā "Lielais plosts 2013", kas notika vienā no Latvijas skaistākajām vietām, dabas parkā "Daugavas loki".
Bet galvenais mērķis, uz kuru tiecas katrs dejotājs, ir "Dziesmu un deju svētki" Rīgā. Dejot Daugavas stadionā. "Letiem" tas ir piepildījies jau divas reizes. Gan 2008.gadā, gan šogad "Vispārējos latviešu diesmu un Deju svētkos."
Oktobrī kolektīvs, pilns spara un enerģijas, sāks savu desmito deju sezonu, lai iepriecinātu skatītājus ar jaunām dejām, lai piepildītos "Letu" devīze -  "Dejot savam un citu priekam".
"Leti" allaž aicina savā pulkā jaunus dejotājus, gan puišus, gan meitas, lai dzīvesprieku atrastu dejotpriekā.

 
Rakstu sagatavoja Dzintra Pole
Kategorija: